top of page

SEROLİVA NEDEN FARKLIDIR ?

* Zeytinyağı bir yaşam tarzıdır. Binlerce yıllık geçmişe sahip bu sağlık iksirinin üretimi ince bir titizlik ve ustalık gerektirir. Üretim basamaklarında oluşabilecek en ufak bir kusur, zeytinyağının kendine has aromasında ve sağlığa faydalı antioksidan bileşenlerinde büyük kayıplara yol açabilir.
 

* SerOliva üstün kalitede naturel sızma zeytinyağı üretmek amacı ile zeytin çiçeği aşamasında iyi tarım uygulamalarından zeytin hasatına; sıkımdan depolamaya uzanan, tüm üretim aşamalarında kendi profesyonel ekipleri ile, geliştirdiği kalite kontrol sistemlerini titizlikle uygular. Zeytinyağının sorumluluğunu dalında alır, sofranıza ulaştırır.
 

* Market raflarında tüketime sunulan ‘Naturel Sızma’ ya da ‘Extra Virgin’ etiketli zeytinyağları genellikle 0.8 asit yağlardır. Oysa SerOliva zeytinyağında serbest yağ asidi oranı %0.2-0.6 arasındadır.
 

* Ayrıca yaygın kanaatin aksine zeytinyağının tek kalite göstergesi serbest yağ asidi oranı değildir. SerOliva düşük peroksit değerleri, nefis tadı ve aroması ile de farkını hissettirir.
 

* Zeytinyağını farklı ve vazgeçilmez kılan, tedavi edici özelliği bulunan antioksidanlardır (A,D,E,K vitaminleri, sequalen, fenol bileşenleri vs). SerOliva zeytinyağlarında antioksidan oranları maksimum düzeyde korunmuştur.
 

* Kalp-damar hastalıkları ve kanserin önlenmesinden, kan kolesterol seviyelerinin dengelenmesine; cilt güzelliğinden bağışıklık sisteminin ve kemik sağlığının güçlendirilmesine kadar sayısız faydaları olan ‘gerçek’ zeytinyağı, SerOliva titizliği ile üretilen natürel sızma zeytinyağıdır.
 

* Akdeniz tipi beslenmenin, yani uzun ve sağlıklı yaşamın anahtarı SerOliva’dır.

 

NEDEN SEROLİVA?

 

* Üstün kalitede zeytinyağı üretmek için ilk tedbir, zeytin meyvesi henüz dalında iken alınmalıdır. Bu amaçla SerOliva, zeytin bahçelerinde iyi tarım uygulamaları ve organik tarıma büyük destek ve önem vermektedir. Böylece, gereksiz ve yanlış ilaç/gübre uygulamalarından zeytini korur.
 

* ‘Doğru Zeytin Hasatı’ kaliteli zeytinyağı üretiminin vazgeçilmezidir. SerOliva uzman ekipleri ile her ağaç için en doğru hasat zamanını belirler. Zeytin ve ağaca zarar vermeyen modern hasat makinaları ile zeytinleri toplatır. Sırıkla hasat uygulamalarına karşı mücadele eder. Zeytinin toprağa temas etmesine asla izin vermez.
 

* SerOliva hasat edilen zeytinlerin fabrikaya naklinde en fazla 25 kg’lık hava alabilen açık kasalar kullanır. Çünkü yaygın yöntem olan kapalı çuvallarda zeytin taşınması zeytinin ezilmesine, küflenmesine, fermentasyonuna, asit ve peroksit oranında artışa neden olmaktadır.
 

* SerOliva hasat edilen zeytinleri günlerce bekletmez, rakiplerinden farklı olarak sıkım işlemini 8-12 saat içinde gerçekleştirir. Sıkım öncesi zeytinlere, diğer üretici uygulamalarından farklı olarak sofralık zeytinmiş gibi elekten geçirerek dal/yaprak/hasarlı zeytin ayıklaması yapılır; yıkama için içme suyu kalitesinde şehir şebeke suyu kullanır.
 

* Avrupa standardına uygun 2 fazlı ekolojik sistem ile 27-32 santigrad derecede gerçek soğuk sıkım uygulanır ve hiçbir kimyasal ile temas etmeden sadece mekanik süreçler ile yağ elde edilir.
 

*SerOliva, ISO 9001:2008, ISO 22000:2005 ve ETKO Organik sertifikasyonları ile kalitesini ilk senesinde belgelendirmiştir.
 

* Günlük taze zeytinlerden üretilen zeytinyağı güneş ışığı, hava ve sıcaklık ile temas etmeden kapalı krom-nikel nakil hatları ile özel depolama birimimize aktarılır. Azot gazı baskılı Krom-Nikel tanklarda beklemeye alınan şifa kaynağı yağımız, gıda mühendisimizin kontrolünde düzenli posa alımı ve kalite kontrol testlerinden geçirilir. Bu sayede zeytinyağımızın yüksek oranda ihtiva ettiği antioksidan maddelerin, kendine has nefis aroma ve kokusunun korunması sağlanır.
 

* SerOliva zeytinyağı organoleptik (duyusal) ve biyokimyasal özelliklerine göre sınıflandırıldıktan sonra, zeytinyağının 4 ana düşmanı olan “ısı-ışık-nem-hava” temasından korunarak en sağlıklı cam ve teneke ambalaj çeşitleri ile sofranıza ulaşır.

OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ ÖZENLE VE TAVİZSİZ HİJYENİK ŞARTLARDA ÜRETİLEN SEROLİVA ZEYTİNYAĞILARI TÜM BU NEDENLERLE, YAYGIN OLARAK TÜKETİLEN VE BİLİNEN ZEYTİNYAĞLARININ ÖTESİNDE, ÜSTÜN KALİTEDE BİR ŞİFA KAYNAĞIDIR…

bottom of page